لوازم التحریر برای بچه‌های نیازمند

1 شهریور 95

تهیه لوازم التحریر برای مهرماه

پرداخت کمک اجاره، تهیه آذوقه، کمک درمانی، تسویه بدهی، تهیه جهیزیه و پرداخت وام به نیازمندهای واقعی تنها بخشی از فعالیت‌های این چند سال اخیر هیئت حضرت قائم است. رویه کار ما درباره خانواده‌هایی که به عنوان نیازمند معرفی شده‌اند ابتدا انجام تحقیقات است. خانواده‌ای که نیازمند واقعی تشخیص داده شود، تحت نظر یک حامی قرار می‌گیرد و اوضاعش به طور مداوم بررسی می‌شود. این یعنی حامی گوش بزنگ است که اگر اوضاع خانواده بدتر یا بهتر شد اطلاع دهد تا تصمیم مناسب درباره آنها اتخاذ بشود. این روش، در این مدت، موجب شده که صدقات، نذورات و دیگر درآمدهای هیئت «فقط و فقط» به سمت نیازمندهای واقعی سرازیر شود تا دل‌هایی که باید شاد شوند، شاد بشوند.

با این همه، در این چند سالی که هیئت ما در زمینه رفع نیازهای ضروری خانواده‌های بی‌بضاعت فعالیت کرده، شاید هیچ یک از دستاوردهایش به اندازه شاد کردن دل یک محصل کم سن و سال نبوده باشد. همان‌هایی که چندان با اقتصاد و رکود و سیاست آشنا نیستند و براحتی و با یک کیف یا جامدادی هرچند دست دوم از ته دل خوشحال می‌شوند. همان‌هایی که فقر را زمانی می‌چشند که همکلاسی خود را صاحب کیف و دفتر زیبا می‌بینند و دست خود را خالی. و چه سخت است که این برداشت معصومانه‌شان به ترک تحصیل منجر شود. این معضلات هیئت را بر آن داشت که قبل از شروع هر سال تحصیلی، اقدام به تهیه مایحتاج و لوازم این موجودات دوست‌داشتنی بکند. لوازم‌التحریر، کیف، کتاب، روپوش و حتی کفش به تعداد!

سال گذشته برآورد هیئت این بود که حدود ۱۰ میلیون تومان برای انجام این امر نیاز است و هزینه نهایی حدود ۱۲ میلیون تومان بود. امسال، با افزایش تعداد خانواده‌های تحت پوشش و افزایش تورم، پیش‌بینی می‌شود که حدود ۲۰ میلیون تومان نیاز باشد. مبلغ زیادی است اما باورمان این است که قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود. برای کمک لطفا از گزینه‌های سهم شما استفاده کنید. البته مبلغ کمک را می‌توانید به دلخواه تنظیم کنید.

یا اینکه به کارت زیر مبلغ مورد نظرتان را واریز نمایید:

به نام امیرمحسن کریمی‌مجد
6395-9911-2657-6750

همین‌که دیگران را دعوت ‌کنیم به کمک کردن خودش یک‌جور کمک کردن است.

1 مهر 95

گزارش اول خرید لوازم التحریر

گاهی زیاد خرج می‌کنیم و کم بهره می‌بریم، گاهی هم تحفه کوچک ما دل چندین نفر را شاد می‌کند.
در مدت چهارده روز، حدود پنج میلیون و سیصدهزار تومان برای این طرح جمع‌آوری شد. اگرچه این مقدار کفاف کل خرید را نمی‌داد؛ اما دل خیلی‌ها را شاد کرد. یعنی برای ۱۱۵ دانش‌آموز بی‌بضاعت لوازم التحریر فراهم شد. شما هم که کمک کردید در این شادی شریک هستید!

سعی کردیم جنس‌های با کیفیت اما با قیمت پایین بخریم. این هم فهرستی از اقلام خریداری شده:

تعداد جنس
۱۱۵ عدد انواع جامدادی
۹۰ عدد دفتر نقاشی
۳۲۱ عدد دفتر ۵۰ برگ
۳۷۲ عدد دفتر ۱۰۰ برگ
۹۰ بسته مداد رنگی دوازده‌رنگ
۵۰ بسته مداد مشکی
۱۴ بسته مداد قرمز
۱۲۰ عدد پاک‌کن
۵۵۹ عدد خودکار
۶۰ عدد مداد نوکی
۹۰ عدد شابلون
۲۵ عدد خط‌کش

البته خرید کتاب، کیف، کفش و روپوش هنوز باقی مانده ...